Наші традиції та досягнення

Досвід

Науково-методичному зростанню педагогічної майстерності працівників нашого дошкільного закладу сприяла участь у районних методичних об`єднаннях, семінарах-практикумах, міських методичних об`єднаннях, в обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей і передових педтехнологій у 2011 році.

Удосконаленню фахової майстерності і компетентності педагогів ДНЗ сприяла різноманітна методична робота в рамках дошкільного закладу: педагогічні ради, семінари, консультації, колективні перегляди. Різноманітні форми педагогічної роботи в дошкільному закладі дали змогу всім вихователям обмінюватися власним досвідом.

Заслуговує на увагу досвід роботи вихователя Рибалко Ольги Володимирівни за темою "Арифметична задача та її тип", який експонувався на обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей і передових педтехнологій. Навчання дітей за даною темою у групі проводиться у межах діючої у дошкільних закладах України Базової Програми. В роботі простежується спрямованість розділу "логіко-математичні здібності". Завдання і зміст, визначені у Програмі, допомагають старшим дошкільникам усвідомити значення розвитку. Програма містить системні знання, що підводять старших дошкільників до формування загальних умінь. Діти також оволодівають практичними вміннями і навичками.

Також заслуговує на увагу досвід роботи вихователя Зубенко Олени Володимирівни за темою "Українські народні казки як засіб збагачення словникового запасу дітей старшого дошкільного віку", який експонувався на обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей і передових педтехнологій. Виникає потреба прилучення дітей до державної мови України вже з раннього віку. Кінцевою метою такого навчання є практичне оволодіння дітьми розмовним українським мовленням. І тому Базовий компонент дошкільної освіти та коментар до нього націлюють на розвиток мовленнєвої компетенції дошкільнят, Програма для дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт" формування в дітей уміння вільно висловлювати свої думки, спілкуватися рідною мовою.

Свій досвід роботи також предоставила вихователь Винник Ольга Миколаївна за темою "Розвиток творчих здібностей дітей засобами образотворчого мистецтва". який експонувався на обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей і передових педтехнологій у 2014 році. Нетрадиційні форми малювання в різновікових групах засвоєння дітьми вмінь і навичок із зображувальної діяльності на етапі дошкільного виховання. З упевненістю можна сказати, що кожна дитина народжується з природними творчими задатками, але творчими людьми вирастають лише ті, умови виховання яких дозволили ці здібності своєчасно. Багато залежить від того, хто опиниться поруч з дітьми, коли вони робитимуть перші кроки у складний і багатограний світ мистецтва.

Обмін педагогічним досвідом, його поширення щодо впровадження інтерактивних технологій допомагає розкриттю творчого потенціалу кожного педагога, їх професійному росту, творчому пошуку сучасних форм навчально-виховної роботи, створенню необхідних умов для повноцінного розвитку дошкільників.